Results

Absolute order

2019 51.
ŠUSTR Ján
DIČA Peter
SVK
SVK
HZS VT
HZS VT
Veterans
10:28:53
+ 03:03:29
2019 52.
SOPÚCH Ľubomír
ŽÁK Ždeno
SVK
SVK
HK James D. Kubín
HK James D. Kubín
Veterans
10:30:38
+ 03:05:14
2019 53.
DZUGAN Peter
MATUSEK Martin
SVK
SVK
Veterans
10:30:58
+ 03:05:34
2019 54.
SKANDIKOVA Barbara
RUDOLFOVÁ Terka
SVK
SVK
Women
10:33:56
+ 03:08:32
2019 55.
PODZIMEK Michal
SVOBODA Ján
CZE
CZE
Skialp nad Hrobem
Jaša and Mína
Men
10:34:29
+ 03:09:05
2019 56.
GALANDÁK Michal
HOLAS Martin
CZE
CZE
Horská služba Špindlerův
Horská služba Špindlerův
Men
10:36:13
+ 03:10:49
2019 57.
SLIAČAN Draho
STYK Milan
SVK
SVK
HK Ďumbier Brezno
Horoklub UMB
Veterans
10:36:46
+ 03:11:22
2019 58.
FAUST Michal
KLČO Jaroslav
SVK
SVK
Skialp Sučany
KTM-Fatra team
Veterans
10:39:22
+ 03:13:58
2019 59.
STANO Michal
SZIGETY Peter
SVK
SVK
Malinô SkiAlp Team
Malinô SkiAlp Team
Men
10:39:34
+ 03:14:10
2019 60.
KORZENIOWSKI
DUDA Łukasz
POL
POL
TKN TATRA TEAM
TOPR
Veterans
10:40:23
+ 03:14:59
2019 61.
MIKULÁŠ Radovan
BRUNCKO Milan
SVK
SVK
HK James Dolný Kubín
HK James Dolný Kubín
Men
10:45:46
+ 03:20:22
2019 62.
LISÝ Radoslav
MIKULÁŠ Jakub
SVK
SVK
Skialp Bobrovec
HO JAMES Bobrovec
Men
10:46:57
+ 03:21:33
2019 63.
MLYNARČÍK Miroslav
ČEPELA Radovan
SVK
SVK
James DK
James DK
Veterans
10:52:52
+ 03:27:28
2019 64.
ZABIK Marek
CZERNIK Krzystof
POL
POL
Men
10:58:35
+ 03:33:11
2019 65.
KALOUSEK Jiří
ŠPAČEK Jiří
CZE
CZE
Scarpa Skialpin klub HS
Scarpa Skialpin klub HS
Veterans
11:00:07
+ 03:34:43
2019 66.
DURILLA Michal
KOVAĽ Martin
SVK
SVK
VE.DOM.E vegan
Vital City sk
Men
11:01:27
+ 03:36:03
2019 67.
DEMKO Martin
LEGERSKÝ Jozef
SVK
SVK
Skialp Bobrovec
Malino Skialp Team
Men
11:05:03
+ 03:39:39
2019 68.
GLAJZA Tomaš
ĎURČO Erik
SVK
SVK
Chateau Topoľčianky
Chateau Topoľčianky
Men
11:07:45
+ 03:42:21
2019 69.
POSZALSKI Karol
BRUZDA Adam
POL
POL
ŚKA
Kandahar
Veterans
11:09:49
+ 03:44:25
2019 70.
JURINOVÁ Beáta
FRANK Michal
SVK
SVK
SK Žiarska dolina
Skialp Sučany
Men
11:10:17
+ 03:44:53
2019 71.
HILPERT Martin
NĚMEC Michal
CZE
CZE
HO Vrchlabí
Horská služba Krkonoše
Men
11:10:34
+ 03:45:10
2019 72.
TURČAN Jakub
VÁŇA Marek
CZE
CZE
Men
11:15:01
+ 03:49:37
2019 73.
PJEŠČÁK Michal
ALEXÍK Michal
SVK
SVK
DeathMetal-SL
DeathMetal-SL
Men
11:20:07
+ 03:54:43
2019 74.
SCHRÖDER Jan
HORKÝ Pavel
CZE
CZE
HS Jizerky
HS Jizerky
Veterans
11:21:15
+ 03:55:51
2019 75.
FAJT Jan
VESELÝ Pavel
CZE
CZE
Scarpa Skialpin klub HS
HSK Horní Rokytnice
Veterans
11:23:30
+ 03:58:06
2019 76.
ZMÍTKO Jiří
LEJSEK Marek
CZE
CZE
HS ČR| Skialp nad Hrobem
HO SKOL
Men
11:25:08
+ 03:59:44
2019 77.
LISY Vladimir
HERUD Jan
SVK
SVK
HO JAMES BOBROVEC
Hzs Stredné Beskydy Babia
Men
11:25:29
+ 04:00:05
2019 78.
DANKOVÁ Barbora
VOLNÁROVÁ Veronika
SVK
SVK
Skialp Bobrovec
DYNAFIT
Women
11:33:53
+ 04:08:29
2019 79.
ONDRUŠ Miroslav
SITKO Roman
SVK
SVK
Skialpklub Krížna
Skialpklub Krížna
Veterans
11:34:02
+ 04:08:38
2019 80.
VOCEĎÁLEK Jaroslav
GRÁCIK Eduard
CZE
SVK
Vocet Team
HK James Dolný Kubín
Men
11:37:43
+ 04:12:19
2019 81.
JAKAB Michal
LETKO Ján
SVK
SVK
Malinô SkiAlp Team
Malinô SkiAlp Team
Men
11:43:36
+ 04:18:12
2019 82.
ŽOFKA Pavel
KOMÁREK Jaroslav
CZE
CZE
Skialp Dolní Morava
HS Jeseníky
Veterans
11:45:21
+ 04:19:57
2019 83.
SENČEKOVÁ Zuzana
PALÚCHOVÁ Zuzana
SVK
SVK
Zuz Power
Zuz Power
Women
DNF
00:00:00
2019 84.
DAN Andreea
CLINCIU Lucian
ROM
ROM
Noroc/ Vela stastia Romania
Noroc/ Vela stastia Romania
Veterans
DNF
00:00:00
2019 85.
MIKULKA Ľubo
REJKO Ľuboš
SVK
SVK
Tecnotrade
Skialp Sučany
Veterans
DNF
00:00:00
2019 86.
MATRAS SLAWOMIR
PAPANIKOS DIMITRIOS
GRE
GRE
EOS ACHARNON
Men
DNF
00:00:00
2019 87.
BERNAT Ivo
ZAVADIL Radek
CZE
CZE
Klub horských sportů Zlín
FC Kurovice
Men
DNF
00:00:00
2019 88.
LITVIN Jozef
KONEVAL Dušan
SVK
SVK
GORAL STARA LUBOVŇA
Marmon SL
Veterans
DNF
00:00:00
2019 89.
RZASA Franciszek
RZESOTKO Marcin
POL
POL
TKN TATRA TEAM
BUFF TEAM POLAND /
Men
DNF
00:00:00
2019 90.
TRIZNA Martin
ČERVEŇ Jozef
SVK
SVK
James Bobrovec
James Bobrovec
Men
DNF
00:00:00
2019 91.
ŠNAJDR Michal
SKALICKÝ Pavel
AUT
CZE
Dynafit
Skialp Dolní Morava
Men
DNF
00:00:00
2019 92.
PETRÁK Jaroslav
NOVÁK Jakub
CZE
CZE
HS Jizerské hory -Čimiči
Men
DNF
00:00:00
2019 93.
SKORČÍK Jano
CHUMCHAL Radek
SVK
CZE
HZS Malá Fatra
KHB Radegast
Veterans
DNF
00:00:00
2019 94.
LUŠTINCOVÁ Lucie
MACKOVÁ Johana
CZE
CZE
Holky z Krkonoš (LUSTi)
Holky z Krkonoš (Dynafit)
Women
DNF
00:00:00
2019 95.
KAZMIERCZAK
KAZMIERCZAK Michal
POL
POL
Fast and light
KW Katowice
Men
DNF
00:00:00
2019 96.
JUREČKA Matúš
ANTOLÍK Matúš
SVK
SVK
Men
DNS
00:00:00
2019 97.
ŠESTINA Ján
PELACH Miloš
SVK
SVK
Ski&Bike Race club
Ski&Bike Race club
Men
DNS
00:00:00
2019 98.
KAFKA Jiří
BAHNÍK Václav
CZE
CZE
HS Jizerské hory -Čimiči
HS Jizerské hory -Čimiči
Men
DNS
00:00:00
2018 1.
ŠIARNIK Jakub
SÁDLO Dominik
SVK
CZE
SK Žiarska dolina
SCARPA
Men
6:51:14
+ 00:00:00
2018 2.
WALLNER Thomas
STOCK Markus
AUT
AUT
Dynafit
Dynafit
Men
7:04:18
+ 00:13:04
We use cookies to make this site work and improve it better. More information